Tiktok Ülke Değiştirme - Tiktok’ta Konum Nasıl Değiştirilir?

Tiktok Ülke Değiştirme - Tiktok’ta Konum Nasıl Değiştirilir?

Tiktok kullanıcılarının en çok karşılaştığı sorulardan bir tanesi tiktok ülke değiştirmedir. Tiktok’ta ülke değiştirme işlemi yapmak isteyenler için yazımızı okumaya devam ediniz. Güncel olarak tiktok bölge değiştirme 2021 yılında nasıl yapılır? Sorusunun cevabını vereceğiz. Öncelikle, neden tiktok konum değiştirme yapmanız gerektiğini açıklamak daha doğru olacaktır.

Tiktok konum değiştirmek, karşınıza çıkacak video içeriklerine yön vermek için yapılmaktadır. Daha da açmak gerekirse, mesala tiktok konumunuzu türkiye yaparsanız türk kullanıcı içerikleri karşınıza çıkacaktır. Aynı şekilde İngiltere konumunu seçerseniz, video içerikleri tamamen değişecektir. Tiktok algoritması ülke seçiminize göre anasayfanızı şekillendirmektedir. Eğer, tiktok keşfet değiştirmek istiyorsanız, tiktok ülke ayarları kısmından konumuzu değiştirmeniz gerekecektir.

Tiktok'ta ülke nasıl değiştirilir? Sorusuna yanıt bulacağın yerdesin. Tİktok konum değiştirme ayarları ile sende tiktok bölgeni değiştir.

Tiktok’ta Nasıl Ülke Değiştirilir?

Video içeriklerinizi dilediğiniz ülke yapmak için birden fazla seçenek bulunmaktadır. Bunların tamamını size göstereceğiz. Öncelikle, içerik tercihlerini değişmeniz gerekir. Tiktok başka ülke için içerik görüntülemek için aşağıdaki adımları takip ediniz.

 1. Tiktok uygulamasına giriş yapınız.
 2. “Ben” yazan ikona tıklayınız.
 3. Sağ üst kısımda yer alan 3 noktaya tıklayınız.
 4. İçerik & Etkinlik bölümünde yer alan “İçerik tercihleri” bölümüne tıklayınız.
 5. Karşınıza gelen bölümde “Video dilleri” kısmına tıklayınız.
 6. “Dil Ekleme” kısmına tıklayarak devam ediniz.
 7. Tiktok ülke değiştirmek istediğiniz konumun dilini seçiniz.
 8. Dil seçimini yaptıktan sonra “Tamam” demeniz yeterli olacaktır.

Tiktok ülke değiştirmek için bu işlemleri sırası ile yapmanız işe yarayacaktır. Tiktok bölge değiştirme 2020 yılından bu yana bu şekilde yapılmaktadır. Bölge değiştirmek için başka yöntemlerde bulunmaktadır. Diğer yöntem ise, tiktok dilini değiştirmektir. Tiktok ülke değiştirmek için uygulama dili aşağıdaki adımlar ile değişmektedir.

 1. Tiktok uygulamasını açınız.
 2. Sağ alt tarafta “Ben” yazan kısma tıklayınız.
 3. Üst tarafta yer alan 3 noktaya basınız.
 4. “Uygulama Dili” yazan kısmı bulup tıklayınız.
 5. Tiktok ülke değiştirmek istediğiniz ülkenin dilini seçiniz.
 6. Tamam diyerek onaylayınız.

Bu adımlar ile tiktok konum değiştirme işleminizi yapabilirsiniz. Tiktok bölge değiştirme işleminden vazgeçmek istiyorsanız eğer, bu işlemleri yeniden yapmanız gerekmektedir. Tiktok keşfet değiştirmek için bir diğer seçeneğimiz ise vpn kullanmaktır. Vpn kullanarak tiktok’ta ülke değiştirme işlemini yapabilirsiniz. Tiktok vpn kullanımı için aşağıdaki maddeleri takip ediniz.

 1. Telefonunuzda bulunan mağazalardan birine giriniz.
 2. Arama kısmına “Vpn” yazımız.
 3. Çıkan sonuçlardan herhangi bir uygulamayı indirmeniz gerekecektir.
 4. Vpn uygulamasını açınız ve çalıştırınız.
 5. Dilediğiniz tiktok ülke değişim yapacağınız bölgeyi seçiniz.

Yukarıdaki işlemleri yaparak farklı ülkeden tiktok’a bağlanmış olacaksınız. Bu sayede tik tok keşfet değiştirme işlemini tamamlamış olacaksınız.

Tik tok bölge değiştirme işlemini yapmak için yapmanız gerekenler yukarıda listelenmiştir. Olduğunuz konum dışındaki tiktok içeriklerini görmek istiyorsanız eğer yapmanız gerekenler bunlardan ibarettir. Tiktok’ta konum değiştirmek bu kadar kolay ve anlaşılır.

Tiktok’ta Ülke Değiştirmenin Avantajları

Tiktok ülke değiştirmenin çeşitli sebepleri ve avantajları bulunmaktadır. Tiktok bölge değiştirmek isteyen kullanıcıların sayısı hayli fazladır. Tiktok konum değiştirme ile takipçi kitlenizi değiştirmenizin size elbette faydaları olacaktır. Tiktok konumuzu değiştirmenin size sağlayabileceği avantajlar;

 • Farklı ülkelerde olan gündemi takip edebilirsiniz.
 • Hayranlık duyduğunuz ülkelerdeki profillere ulaşabilirsiniz.
 • Farklı dillerde içerik üretip etkileşim alabilmek için ülke değiştirilmesi faydalı olacaktır.
 • Tiktok keşfet kısmını değiştirmenizi sağlar.
 • Son dakika haberlerine konum değiştirerek ulaşabilirsiniz.
 • Takipçi kitlenizi tiktok ülke değişimi ile farklı hale getirebilirsiniz.
 • Hitap etmek istediğiniz ülkenin kişilerine tiktok canlı yayın açarak ulaşabilirsiniz.

Tiktok’ta farklı kitlede takipçiniz olmasını istiyorsanız eğer; Tiktok takipçi satın al paketlerimizi incelemenizi tavsiye ederim.

Tiktok’ta ülke değiştirmek, telefon numaranız ile alakalı bir durumdur. Ancak medyamagaza sitesi olarak, kolay yoldan konum değiştirme işlemini sizlere sunduk. Tiktok ülke değiştirme ile ilgili son olarak yapmanız gereken şey ise; Tiktok’ta hangi ülke konumuna gelmek istiyorsanız, beğeni ve izlenmelerinizi o ülkenin profillerine yapmanız olacaktır. Tiktok beğeni ve izlenmeleriniz profil keşfetinizin değişmesini sağlayacaktır. Tiktok algoritması sizin ilgilerinize göre karşınıza içerikler çıkarmaktadır. Algoritmaya ben bu ülkenin videolarına hayranlık duyuyorum sinyali vermeniz ile tamamen keşfetinizi değiştirebilirsiniz. Bunu yapmanız halinde tik tok ülke değiştirme işleminde başarıya ulaşabilirsiniz.

Tiktok bölge ve ülke değişimi için yapmanız gerekenler bunlardan ibarettir. Siz de tiktok ülke değişimi işlemlerini yaparak keşfetinizi anında değiştirin. Medyamagaza sitesi tiktok platformunda sizlere kolaylık sunmaktadır. Tiktok konumunuzu en kolay şekilde yukarda verilen adımlar ile değiştirebilirsiniz.

Tiktok ülke değiştirme ile ilgili bize ulaşabileceğiniz anahtar kelime öbekleri;

 • tiktok ülke değiştirme
 • tiktok'ta ülke değiştirme
 • tiktok konum değiştirme
 • tik tok bölge değiştirme
 • tik tok bölge değiştirme 2021
 • tiktok bölge değiştirme 2020
 • tik tok bölge değiştirme 2020
 • tiktok'ta konum nasıl değiştirilir?
 • tiktok keşfet değiştirme
 • tiktok başka ülke
 • tiktok bölge değiştirme
 • tiktok ülke ayarları
Önceki blog yazısı; Yorum Beğeni Hilesi
Sonraki blog yazısı; Tiktok Video Fikirleri